Lalka

W tym tygodniu zabrałam córkę do kieleckiego Muzeum Zabawek, które jest największym i najstarszym muzeum zabawek w Polsce. Posiada w tym momencie kilka tysięcy ciekawych i oryginalnych eksponatów zgromadzonych w wielu salach wystawienniczych.

Mojej córce oczywiście najbardziej podobała się wystawa ,,lalki z całego świata”. Niewątpliwym atutem muzeum są wystawy interaktywne, na których dzieci mogą nie tylko obejrzeć ale i dotknąć eksponatów. Podczas zwiedzania dzieci mają także okazję pobawić się w kąciku zabaw, a latem – kiedy pogoda dopisuje także na dziedzińcu Muzeum.

Góry Świętokrzyskie i nasz region został w Muzeum również zaakcentowany, choćby przez postać Baby Jagi czy zabawki o charakterze ludowym. Polecam to miejsce małym i dużym, bo kto z nas nie lubi choć na chwilę poczuć się dzieckiem…

Przypominam Wam, że już jutro  obędzie się Narodowe Czytanie „Lalki” Bolesława Prusa. W tym ważnym wydarzeniu możecie wziąć udział miedzy innymi: o godz. 16. 30. na dziedzińcu kieleckiego teatru dramatycznego,  w Chmielniku o godz. 16.00. miejscem tegorocznej akcji będzie miejsce postojowe dla rowerzystów przy trasie rowerowej w Zabratówce, o godz. 17.00 na Rynek Górny w Chęcinach, o godz. 17.00 na placu „Pod skałkami” w Starachowicach, o godz. 11.00 na plac Wolności we Włoszczowie, w Suchedniowie o godz. 11.00 w budynku biblioteki, o godz. 16.00 na plac Staffa w Skarżysku-Kamiennej.